tarihinde yayınlandı

Karın Yağlarını Eritmek İçin Tavsiyeler – Karın Yağları Nasıl Erir?

karin_yaglarini_yakmakKarın Yağları Nasıl Erir?

Birçok kişi vücudundaki fazla yağlardan şikâyetçi. Siz de karın bölgenizdeki yağlardan şikâyetçi milyonlarca kişiden biri misiniz? Karın yağları nasıl erir?

Diyet yapıyor, spor yapıyor fakat yine de bel bölgenizdeki ve karın bölgenizdeki yağlardan kurtulamıyor musunuz? Karın yağlarını eritmek için ne yapmalı? Aktif yaşama atacağınız bir kaç adım, bu fazla yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacak.

YAĞ YAKMA EFSANESİ

Üzülerek belirtmek istiyorum ki bölgesel yağ yakma diye bir şey yoktur. Sadece istediğimiz zaman, istediğimiz bölgelerdeki yağı yakma gibi bir şansımız yok. Üzülerek söylüyorum ki yüzlerce mekik çekmek, karın yağlarınızı çabucak yakmanız için yeterli değil ama işin iyi yanı; doğru beslenme ve sporla vücudunuzdaki fazla yağı yakabilirsiniz.

Yağlardan arınmış düz bir karın elde edebilmeniz için sizlere vereceğim üç tavsiyeyi uygulayın. İşte karın yağlarınızı yakmaya yardım edecek ve sizi stresinizden arındıracak 3 tavsiye:

Tavsiye 1: Aktif olmak ve stresten kurtulmak için kendinize zaman yaratın.

Vücudunuzun tek bir bölgesine yoğunlaşarak karın yağlarınızı yakamayacak olmanıza rağmen egzersizin önemini unutmamamız gerekiyor. Her gün tek bir egzersiz ya da aktiviteye zaman ayırabilirseniz, kısa bir sürede vücudunuzun toparlandığını hissedeceksiniz.

Aktif yaşam ve formda olmak, stresi hayatınızdan uzak tutmanın harika bir yoludur. Fiziksel aktivite ve spor yapmak, sizi günlük hayatın stresinden uzaklaştıracak ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Daha da iyisi, spor yaptığınız süre boyunca yiyeceklerden uzak duruyor olacaksınız.

Tavsiye 2: Doğru nefes alıp verme tekniklerini uygulayın.

Burnunuzdan nefes alın, bırakın nefes karın bölgenize dolsun ve nefesinizi ağzınızdan verin. 5-10 kere bilinçli nefes alıp vermek, sizi canlandırır ve zihninizi rahatlatır.

Günün stresinin sizi yormasına izin vermeyin. Böylece bir şeyler yeme isteğinizi de engellemiş olacaksınız. Hatırladıkça bu nefes alıp verme tekniğini uygulayın.

Vücudunuzu ne şekilde geliştirmek, değiştirmek istediğinizi düşünün. Bu teknik abur cubur yemenizi engellemeye yardımcı olacaktır ve sporu hayatınızın bir parçası haline getirmenizi sağlayacaktır.

Tavsiye 3: Omuzlar arkaya, karın içeri

Kahve molası yerine rahatlama ve esneme molası sizin için daha iyi olacaktır. İşteyken ya da telefonda konuşurken basit esmene hareketleri ve egzersizleri yapabilirsiniz.

Otururken veya ayaktayken karnınızı 30 saniye boyunca içeri çekin, böylece karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Zaman buldukça ayağa kalkın, omuzlarınızı arkaya atın ve dik yürüyün. Duruşunuzu geliştirmek, daha dikkatli ve daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Hızlı bir çözüm olmamasına rağmen, spor yapıp duruşunuzu düzeltip kendinize zaman ayırdığınızda kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgeniz ister bacaklarınız, ister karnınız olsun; düzenli spor ve sabırla görünüşünüzü düzeltebilirsiniz.

 

Hasan KARABULUT

Herbalife Bağımsız Üyesi ve Beslenme Danışmanı

 

 

Aranan Kelimeler:

  • Karın yağları nasıl erir
  • Karın yağlarını nasıl eritebilirim
  • Karın yağları eritme
  • Karın yağları egzersizleri

Karın Yağlarını Eritmek İçin Tavsiyeler – Karın Yağları Nasıl Erir?” hakkında bir düşünce paylaşılmış

  1. Karın yağlarını eritmek için verdiğiniz tavsiye için teşekkürler. Artık karın yağlarımdan nasıl kurtulabileceğimi biliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir